Events Search and Views Navigation
BDO Academy წარმოგიდგენთ სასერტიფიკატო კურსს MS Project-ში, რომელიც არის პროექტის მართვისთვის განკუთვნილი აპლიკაცია. სისტემა შექმნილია იმისთვის, რომ პროექტის მენეჯერებს და პროექტში ჩართულ სხვა როლის თანამშრომლებს გაუმარტივოს ინფორმაციის დაგეგმვა, განახლება და მართვა. ტრენინგის დღეები: სამშაბათი-პარასკევი, სრულად ონლაინ.
სრულადდღეები: სამშაბათი (ადგილზე) - პარასკევი (ონლაინ). კურსის მიზანია სტუდენტებმა შეისწავლონ პროექტის მართვის ყველა ის კომპონენტი, რაც ინიცირებიდან – პროექტის დახურვამდე არის გასათვალისწინებელი.
სრულადთებერვალი 2026
დღეები: სამშაბათი - ხუთშაბათი. პროფესიონალ ბუღალტერთა ინსტიტუტი წარმოადგენს მსოფლიოს ყველაზე მზარდ საერთაშორისო საბუღალტრო ორგანიზაციას. ACCA-ის კვალიფიკაცია ეხმარება დაინტერესებულ პირებს წარმატებული კარიერის შექმნაში ისეთი მიმართულებებით, როგორებიცაა: ბუღალტერია, საბანკო საქმე, მენეჯმენტი, კონსალტინგი და სხვა.
სრულადდღეები: სამშაბათი, ხუთშაბათი. კურსის მიზანია მსმენელებმა შეისწავლონ ტრენინგის დიზაინი, შეიძინონ ან გაიუმჯობესონ ტრენინგის ჩატარების უნარები.
სრულადდღეები: ორშაბათი - ოთხშაბათი. პროფესიონალ ბუღალტერთა ინსტიტუტი წარმოადგენს მსოფლიოს ყველაზე მზარდ საერთაშორისო საბუღალტრო ორგანიზაციას. ACCA-ის კვალიფიკაცია ეხმარება დაინტერესებულ პირებს წარმატებული კარიერის შექმნაში ისეთი მიმართულებებით, როგორებიცაა: ბუღალტერია, საბანკო საქმე, მენეჯმენტი, კონსალტინგი და სხვა.
სრულადდღეები: ორშაბათი-ოთხშაბათი. კურსის მიზანია მონაწილეებს მისცეს ფეიროლის პროცესების სრულყოფილი ცოდნა, რომელიც მოიცავს ხელფასების ადმინისტრირებას, საქართველოს შრომით კანონმდებლობას, დაბეგვრის პრინციპებსა და სახელფასო გამოთვლებს.
სრულადდღეები: სამშაბათი-ხუთშაბათი. კურსის მიზანია თითოეულ გადასახადთან დაკავშირებული დაბეგვრის მნიშვნელოვანი პრინციპებისა და არსებული პრაქტიკული მიდგომების გაცნობა, 2021–2022 წლებში განხორციელებული და დაგეგმილი მნიშვნელოვანი ცვლილებების განხილვა, ასევე საგადასახადო ორგანოსა და გადასახადის გადამხდელს შორის არსებული კომუნიკაციის ფორმების გაცნობა, ამ კომუნიკაციის შედეგად ფორმირებული ინფორმაციის მოძიება და ანალიზი.
სრულადდღეები: სამშაბათი-პარასკევი. კურსი ეხება ფინანსური ანგარიშგების საერთაშორისო სტანდარტებს და მოიცავს ფინანსური ანგარიშგების ფუნდამენტურ პრინციპებს.
სრულადდღეები: ოთხშაბათი-შაბათი, მათ შორის შაბათს ადგილზე. კურსის მიზანია ადამიანური რესურსების მართვასთან დაკავშირებული საკითხების ახლებური გააზრება მსოფლიო პრაქტიკისა და ადგილობრივი გამოცდილების გათვალისწინებით.
სრულადდღეები: ორშაბათი- ოთხშაბათი. თუ თქვენ გარშემო ბევრი მონაცემია და კვარტლის ან თვის ბოლოს მრავალი ანგარიშგების მომზადება და ბევრი ღამის გათენება გიწევთ, ეს კურსი თქვენთვისაა.
სრულადდღეები: ორშაბათი-ოთხშაბათი. მსმენელები შეისწავლიან გადასახადების დაბეგვრის ძირითად პრინციპებს მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად, აითვისებენ RS.ge-ზე მუშაობას, გაეცნობიან საქართველოს საგადასახადო კანონმდებლობასა და საერთაშორისო დაბეგვრის პრინციპებს.
სრულადდღეები: 11-12 თებერვალი. სასწავლო კურსის მიზანია ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ ანგარიშვალდებული პირების ცნობიერების ამაღლება როგორც აღნიშნული სფეროში მოქმედი საკანონმდებლო და სარეკომენდაციო სახის პაკეტებზე, ასევე პრაქტიკაში იმპლემენტაციის შესახებ, რაც აუცილებელია მათ მიერ პროფესიული საქმიანობის საქართველოს კანონმდებლობასთან შესაბამისად განხორციელებისთვის.
სრულადდღეები: სამშაბათი - ხუთშაბათი. ფინანსური ანალიზი არის ბიზნესის, პროექტების, ბიუჯეტისა და სხვა ფინანსური ტრანზაქციების შეფასებისა და ანალიტიკის პროცესი სწორი ფინანსური გადაწყვეტილებების მისაღებად.
სრულადდღეები: პირველ კვირას ტრენინგები ჩატარდება ორშაბათს, ოთხშაბათსა და პარასკევს, შემდეგ კვირას კი ორშაბათსა და ოთხშაბათს.
სრულადდღე: ორშაბათი-ხუთშაბათი. SPHRi საერთაშორისოდ აღიარებული პროფესიული ტიტულია, რომელსაც ადამიანური რესურსების მართვის სერტიფიცირების ინსტიტუტი (HRCI) გთავაზობთ.
სრულადდღეები: ოთხშაბათი - შაბათი. სასწავლო კურსის მიზანია მონაწილეებმა, მონაცემებზე დაფუძნებული ეფექტური სტრატეგიული გადაწყვეტილებების მისაღებად, მიიღონ HR ანალიტიკის საბაზისო ცოდნა და გამოიმუშაონ პრაქტიკული უნარები.
სრულადიანვარი 2026
დღეები: სამშაბათი - ხუთშაბათი. კურსის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნობიან ბუღალტრული აღრიცხვისა და ანგარიშგების სტანდარტებს, შეისწავლიან ძირითად პრინციპებსა და საგადასახადო კანონმდებლობას. ასევე გაეცნობიან პროგრამა "ბალანსს", რომლის საშუალებითაც მიღებულ თეორიულ ცოდნას პრაქტიკაში განამტკიცებენ.
სრულადდეკემბერი 2025
დღეები: 4-5 დეკემბერი. სასწავლო კურსის მიზანია ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ ანგარიშვალდებული პირების ცნობიერების ამაღლება როგორც აღნიშნული სფეროში მოქმედი საკანონმდებლო და სარეკომენდაციო სახის პაკეტებზე, ასევე პრაქტიკაში იმპლემენტაციის შესახებ, რაც აუცილებელია მათ მიერ პროფესიული საქმიანობის საქართველოს კანონმდებლობასთან შესაბამისად განხორციელებისთვის.
სრულადნოემბერი 2025
დღეები: ორშაბათი - ოთხშაბათი. კურსის ფარგლებში გაეცნობიან ბუღალტრული აღრიცხვისა და ანგარიშგების სტანდარტებს, შეისწავლიან ძირითად პრინციპებსა და საგადასახადო კანონმდებლობას. ასევე გაეცნობიან პროგრამა "ბალანსს", რომლის საშუალებითაც მიღებულ თეორიულ ცოდნას პრაქტიკაში განამტკიცებენ.
სრულადდღეები: ორშაბათი - ოთხშაბათი. ფინანსური ანალიზი არის ბიზნესის, პროექტების, ბიუჯეტისა და სხვა ფინანსური ტრანზაქციების შეფასებისა და ანალიტიკის პროცესი სწორი ფინანსური გადაწყვეტილებების მისაღებად.